Vaisių, daržovių, pieno ir jo produktų vartojimo skatinimo programa

Vaisių, daržovių, pieno ir jo produktų vartojimo skatinimo programa

Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programa

 

Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programa yra įgyvendinama, siekiant paskatinti vaikus vertinti vaisių ir daržovių naudą, padidinti suvartojamų pieno ir pieno produktų dalį vaikų mityboje bei įdiegti vaikams supratimą apie jų teigiamą poveikį sveikatai.

Tyrimai rodo, kad sveikatai palankios mitybos įpročiai susiformuoja jau vaikystėje, todėl būtent ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams bei pradinių klasių mokiniams nemokamai dalijami pieno gaminiai (geriamasis pienas, geriamasis jogurtas, švieži ir brandinti (puskiečiai ir kietieji ilgai brandinti) sūriai) bei daržovės ir vaisiai (obuoliai, morkos, obuolių sultys).

Patvirtintas  2020/2021 mokslo metų programos Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose lėšų limitas vienam vaikui per mėnesį:

  1. Vaisiams ir daržovėms bei sultims dalinti – 1,27 € (be PVM). Vaikui skiriamą porciją sudaro vienas iš produktų: obuolys ar morka iki 200 g; 100 - 200 ml vaisių sulčių. Vaisių ir daržovių produktai dalijami iki trijų kartų per savaitę; 8 kartus per mėnesį.
  2. Pienui ir pieno produktams dalinti – 2,01 Eur su PVM. Vaikui skiriamą porciją sudaro vienas iš produktų: 150-200 ml. pieno; 120-150 g. kefyro ar geriamojo jogurto; 125 g. jogurto; 40 g šviežio ar brandinto sūrio. Pienas ir pieno produktai dalijami ne daugiau, kaip trys kartai į savaitę, iš kurių du kartus yra dalijamas pienas.