Mokyklos istorija

Meridiano licėjus – mokykla, kurioje išsilavinimo, bendrystės, tolerancijos, modernumo ir atsakingumo vertybės leidžia kiekvienam mokyklos nariui patirti asmeninę pažangą.

Mokyklos istorijos pradžia buvo kiek netradicinė ir neįprasta, galvojant apie švietimo įstaigų įkūrimą, kai prieš akis iš karto iškyla idiliškas vaizdas su dideliu būriu mokinių, pasipuošusių mokyklos uniformomis, tačiau…

2006 metais įkurtos tuometinės privačios pradinės mokyklos duris pravėrė vos 6 mokinukai su gėlėmis rankose. Ironiška situacija, kai tuo metu mokyklos aplinkoje dirbo kone trigubai daugiau specialistų nei tuomet besimokančių mokinių.

Tačiau nuo mokyklos įkūrimo vadovaujantis direktoriaus ir pedagogų kolektyvo užsidegimas, motyvacija ir turimos idėjos leido ne tik organizuoti pilnavertį ugdymo(-si) procesą, tačiau padėjo pasiekti bei įgyvendinti ir tokius tikslus, apie kuriuos pradžioje buvo galima tik nedrąsiai pasvajoti:

  • 2010 – 2011 m.m. VIMS-International Meridian school mokykloje įdiegta pagrindinio ugdymo programa bei suformuota priešmokyklinio ugdymo grupė;

  • Nuo 2012 m. mokykloje 5 – 8 klasių mokinių ugdymo(-si) procese įdiegta Tarptautinė Kembridžo mokymo programa, kurią 2015 metais kaip tarptautinės programos neformalaus švietimo pamokas patvirtino LR Vyriausybė.
    Didžiuojamės, jog buvome PIRMOJI mokykla Lietuvoje, kuri išdrįso į ugdymo (-si) procesą įtraukti šią tarptautinę naujovę;

  • 2018 m. VIMS mokykla tapo akredituota Vilniaus miesto gimnazija, kuri iki šių dienų tęsia savo švietėjišką misiją Lietuvoje;

  • 2018 m. – sėkmingai egzaminus išlaikė ir atestatus gavo pirmieji VIMS abiturientai.

 

  • 2024 m. VIMS mokykla keičia pavadinimą į Meridiano licėjų.

 

Džiaugiamės, jog per 17 veiklos metų Meridiano licėjuje atsirado ne tik 12 klasių, tačiau šalia to susikūrė ir priešmokyklinė bei ikimokyklinė klasės. Nepaisant mokinių amžiaus, mokyklos ugdymo(-si) procese aukščiausią vietą iki šių dienų užima patyriminis, integruotas mokymas, leidžiantis teoriją paversti praktika čia ir dabar.

Tikime, kad kiekvienas esamas ar būsimas Meridiano licėjaus bendruomenės narys atras priežastį, dėl kurios jis galėtų jaustųsi gerai dalyvaudamas ir kartu kurdamas tolimesnę mokyklos istoriją!